Filmy a hosté 4. ročníku START FILMu. Letos poprvé i v Novém Městě na Moravě

Z našeho letošního festivalového programu si opět vyberou milovníci filmové zábavy i diváci, kteří chtějí nad filmy přemýšlet nebo si o nich povídat. První skupina může zamířit do letního kina na Masarykově náměstí, kde již od soboty 10. srpna budeme každý den od 21.00 hrát především nové české komedie. Druhou zmiňovanou skupinu zveme do Kulturního domu, kde je jako tradičně čekají kolekce nejlepších studentských filmů z festivalové soutěže, ale i komornější promítání umělecky pozoruhodných filmů s přítomností jejich autorů a následnými besedami.

Velkou novinkou letošního START FILMu je jeho rozšíření do nedalekého Nového Města na Moravě. Ani zdejší diváci nebudou ošizeni o projekce pod širým nebem – zahájíme je v úterý 13. srpna v Horácké galerii v krásném prostředí zámeckého nádvoří, navíc i s kapelou Hrabě Monte Crazy. Projekce se budou konat také v místním Kulturním domě, kde se publikum podobně jako v Bystřici seznámí s těmi nejlepšími studentskými snímky z českých a slovenských filmových škol.

A na jaké hosty se můžete těšit? V Bystřici festival zahájíme pohádkou Čertí brko, s níž přijede i její producent Ondřej Beránek spolu s dalšími tvůrci. Režisér Radim Špaček a hvězdné herecké trio Filip Březina, Alan Weissabel a Jan Mansfeld zase zahájí přehlídku v Novém Městě sportovním historickým dramatem Zlatý podraz. Z dalších festivalových hostů můžeme zmínit například režiséra a herce Bohdana Karáska spolu s herečkou Petrou Nesvačilovou, kteří publiku představí tragikomedii Karel, já a ty, jež sklidila nadšené ovace kritiků na festivalu v Karlových Varech. Vzácným hostem bude také Peter Freestone, který byl po dobu 12 let osobním asistentem hudební legendy Freddieho Mercuryho a podílel se na filmu Bohemian Rhapsody, jímž letošní ročník 16. srpna zakončíme.

Výčet všech filmů, událostí a osobností, které zdobí program 4. ročník START FILMu, by byl poměrně dlouhý. Nejlepší proto bude, když si program sami prozkoumáte pod tímto odkazem a už teď si naplánujete, na jaké filmy v Bystřici nebo v Novém Městě vyrazíte. Vstupné na veškeré projekce je dobrovolné, stačí si jen vybrat. Těšíme se na vás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *