O FESTIVALU

START FILM je určen všem, kteří stojí na startu vlastní umělecké tvorby a chtějí to dotáhnout do úspěšného cíle – studentům středních škol, které se zaměřují na audiovizuální tvorbu. Vítáni jsou ale i jejich pedagogové a vůbec všichni milovníci mladé filmové tvorby.

.

PŘIJEĎTE SE SEZNÁMIT

Poznejte nové přátele a známé

Pokud vás zajímá film, lákají nové zážitky a zkušenosti a rádi se seznamujete, je pro vás START FILM výbornou příležitostí, jak poznat stejně naladěné lidi, prožít s nimi několik nabitých dnů, a získat kontakty, které se vám můžou hodit.

PŘIBLIŽTE SE PROFESIONÁLŮM

Prožijte několik dnů v těsné blízkosti zajímavých osobností

Jádrem festivalového programu jsou prakticky i teoreticky zaměřené workshopy vedené zkušenými režiséry, scenáristy, spisovateli a dalšími profesionály, kteří už mají svůj start úspěšně za sebou.

UKAŽTE, CO UMÍTE

Pochlubte se vlastní tvorbou

Každoročně vznikají desítky skvělých studentských filmů a byla by škoda, kdyby zůstaly jen ve škole. K festivalu je proto připojena výroční soutěž nejlepších domácích studentských filmů.

UŽIJTE SI ZÁBAVU

Na START FILMu se nebude jen tvořit a soutěžit

V Bystřici bude zábava a hlavně ve večerních hodinách město ožije. Těšit se můžete třeba na každodenní projekce filmů pod širým nebem nebo na večerní dýchánky s novými známými.

START FILM pořádá Kinematograf bratří Čadíků s podporou města Bystřice nad Pernštejnem.