BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM

0_skalsky-dvur-okoli_2bBystřice je příjemné městečko ležící na Vysočině v oblasti zvané Koruna Vysočiny. Město nabízí celou řadu volnočasových aktivit, nudit se v něm určitě nebudete. Mají tu moderní multifunkční sportovní halu s hřištěm, lezeckou stěnou, krytým bazénem, bowlingem, squashem nebo posilovnou. Pokud máte rádi pohyb na čerstvém vzduchu, můžete využít venkovní posilovnu nebo tenisové kurty a po turnaji se jít třeba osvěžit na venkovní koupaliště.

Pro zájemce o neobvyklejší zábavu je k dispozici adrenalinové Akcentrum, ve kterém si můžete vyzkoušet vysoké i nízké lanové překážky, terénní trať s možností zapůjčení čtyřkolek, houpací sítě, trampolíny nebo klidnější sporty jako petanque a kroket. Pokud byste místo sportování raději relaxovali, najdete v Bystřici kromě bazénu také solnou saunu nebo turistické Centrum EDEN.

pernstejnOkolí Bystřice tvoří překrásná neporušená krajina, která je protkaná sítí cyklotras, cyklostezek, hipostezek a která přímo vybízí k půvabným výletům. V blízkosti města se nachází hrad Pernštejn – jedinečný skvost gotické architektury. Všichni, kteří se budou cítit unaveni festivalovými zážitky, tudíž najdou v Bystřici i jejím okolí lákavá zákoutí k odpočinku nebo inspiraci.