Dokument opět na STARTu! S lektorkou Apolenou Rychlíkovou

Dokumentárnímu filmu jsme se na START FILMu věnovali už několikrát. Tentokrát však do Bystřice přijíždí jedna z nejvýraznějších a nejaktivnějších českých dokumentaristek Apolena Rychlíková, která letošní workshop dokumentu povede.

Apolena vyhrála českou soutěž na 19. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava s filmem Hranice práce natáčeným skrytou kamerou na místech, kde pracují lidé za nejnižší možné platy v Česku. Hlavní protagonistka a novinářka Saša Uhlová navíc za reportáže, které vznikly na základě její zkušenosti z nejhůře placených pracovních pozic zachycených ve filmu (pokladní v Albertu, šička v Ostravě nebo třeba pracovnice v továrně na sladidla), získala Novinářskou cenu za nejlepší reportáž roku 2017.

Účastníci workshopu dokumentární tvorby se naučí, jak lze kamerou zkoumat život kolem sebe anebo každodenní rutinu, které bychom jinak nevěnovali pozornost. Nevěřili byste však, co všechno se může skrývat třeba za chodem místního koupaliště nebo jaké jsou životní příběhy prodavaček v místním Albertu či samotných účastníků festivalu…

Pokud váháte, zda se přihlásit právě na tento workshop, podívejte se na dva krátké dokumenty, které vznikly na festivalu v minulých dvou ročnících – Jaký si to uděláš, takový to mášJá a krása. I letos to bude stát za to!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *