Svět hledáčkem kamery – workshop kamery poprvé na START FILMu

Kamera se v naší nabídce workshopů objevuje letos úplně poprvé. Nikoli náhodou. Vždyť co by to bylo za workshop kamery, kdyby se na něm nenatáčelo s profesionální technikou? Slovo dalo slovo a se společností FUJI jakožto hlavním partnerem letošního festivalového programu jsme pro vás připravili workshop, který ocení všichni ti, kdo se právě za hledáčkem kamery cítí jako ryba ve vodě.

Co od takového workshopu čekat? Tři intenzivní dny převážně dokumentárního natáčení přímo v terénu Bystřice nad Pernštejnem a jejího okolí. Na workshopu si pod vedením zkušeného filmaře Petra Hajna natrénujete rozmanité způsoby snímání – od inscenovaných událostí, přes klasické rozhovory až po záznam bezprostředních situací. Navíc si budete moci sami vyzkoušet práci s profesionální technikou, kterou pro potřeby workshopu zapůjčí FujiFilm.

Petr Hajn dlouhodobě spolupracuje s Českou televizí jako scenárista a režisér, který za svou dlouholetou praxi vytvořil přes 400 převážně hudebních a dokumentárních pořadů. Spolupracuje také s dalšími evropskými televizními stanicemi a klienty v Německu, Rakousku, Velké Británii a Francii. Řadu let má na starosti i tvorbu videomateriálů pro Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech.

Zaměření workshopu odpovídá i počet jeho účastníků – šanci dostane maximálně osm kameramanů a kameramanek. Chcete se ocitnout mezi nimi? Přihlaste se nejlépe hned teď zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *