Exoticky Energický Experiment z Japonska. Haruna Honcoop na START FILMu

Letošní START FILM naváže na loňský úspěch workshopu experimentální tvorby. Tentokrát jej povede filmařka s česko-japonskými kořeny Haruna Honcoop. V rámci filmového programu navíc promítne svůj celovečerní debut – videoartový projekt Relikty architektury socialistické éry z roku 2016, se kterým vyhrála hlavní cenu na švédském festivalu Archfilm Lund a na festivalu This Human World ve Vídni. Jde o soubor několika krátkých experimentálních dokumentů zachycujících současný stav architektonických památek socialismu v kontrastu s jejich původní podobou. Jako diváci tak zavítáme do Prahy, Bratislavy, Berlína, Moskvy či Kyjeva.

Projekci doplní lektorský úvod, po skončení snímku bude následovat diskuze s autorkou a jako unikátní bonus čeká diváky navíc i krátká ukázka z Harunina připravovaného filmu o stadionech a městech Olympijských her. Vypravíme se do řeckých Athén, čínského Pekingu a japonského Tokia.

Účastníci Harunina workshopu se pak seznámí s principy experimentální tvorby – jsou-li vůbec nějaké… Inspirativní prostředí Bystřice a jejího okolí dozajista nabídne spoustu příležitostí a prostoru k objevování a zkoumání nejen uměleckých forem, ale i sebe sama. Na tomto workshopu bude možné vytvořit a vyzkoušet si opravdu všechno, co vás napadne, co jako umělci cítíte a chcete. Výsledkem může být VŠECHNO, ale i NIC.

Více se o Haruně a jejích zajímavých aktivitách dozvíte zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *