Workshop hrané tvorby letos s režisérem Tomášem Pavlíčkem

Loni se přijel na festival podívat v jeho úplném závěru, aby vyhlásil jednu z festivalových cen a také aby v letním kině uvedl svůj nový film Chata na prodej. Letos přijede znovu, ale zdrží se podstatně déle. Kdo? Talentovaný filmový režisér a scenárista Tomáš Pavlíček, který bude lektorem mezi účastníky oblíbeného workshopu hrané tvorby.

Tomáš je absolventem Katedry režie FAMU a jedním dechem musíme dodat, že absolventem velmi úspěšným. Už svůj absolventský film – hravě stylizovanou komedii Parádně pokecal – totiž natočil jako regulérní celovečerák, který se promítal v kinech a který byl uveden i na MFF v Karlových Varech. V úspěšné komediální jízdě pokračuje dál, o čemž svědčí jeho druhý celovečerní film Chata na prodej, který se taktéž dočkal uvedení na festivalu v Karlových Varech a za který byl Tomáš spolu se scenáristkou Lucií Bokšteflovou nominován na Cenu české filmové kritiky nebo na Českého lva za nejlepší scénář.

Loni se Tomášovi v Bystřici líbilo, a tak se po roce vrací na místo činu, aby účastníky svého workshopu seznámil s radostmi i nástrahami kvalitní žánrové tvorby. Tak jako obvykle společnými silami během čtyř dnů od A do Z připravíte a natočíte film, kterým se v závěru festivalu pochlubíte ostatním návštěvníkům i veřejnosti. Všem, kteří se na tento workshop přihlásí, zašleme s předstihem přesnější instrukce o jeho průběhu. Jakékoli zkušenosti s natáčením jsou každopádně velmi vítány.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *